صفحه ها
دسته
وبلاگ هاي مذهبي
لینک های مذهبی
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 552303
تعداد نوشته ها : 744
تعداد نظرات : 85
Rss
طراح قالب
GraphistThem253

دعاى روز بیست و دوم:اَللّهُمَّ افْتَحْ لى فیهِ اَبْوابَ فَضْلِکَ،

وَاَنْزِلْ عَلَىَّ فیهِ بَرَکاتِکَ، وَ وَفِّقْنى فیهِ لِمُوجِباتِ

مَرْضاتِکَ، وَاَسْکِنّى فیهِ بُحْبُوحاتِ جَنّاتِکَ، یا مُجیبَ دَعْوَةِ

الْمُضْطَرّینَ

دسته ها : ماه خدا
شنبه بیست و یکم 6 1388
1ـ غسل

مرحوم علامه مجلسى فرموده: غسل شبهاى قدر را مقارن غروب آفتاب انجام دهند که نماز مغرب را با غسل بخوانند.(1)2ـ نماز

دو رکعت نماز بخواند; به این صورت که در هر رکعت بعد از حمد، هفت مرتبه سوره توحید را تلاوت کند و بعد از پایان نماز، هفتاد مرتبه بگوید: اَسْتَغْفِرُ اللّهَ وَ أَتُوبُ اِلَیْهِ.

در روایتى از رسول خدا(صلى الله علیه وآله) آمده است: کسى که این عمل را بجا آورد، از جاى خویش بر نخیزد مگر اینکه خداوند متعال او و پدر و مادرش را بیامرزد و خداوند فرشتگان را مأمور مى کند تا سال آینده براى وى حسنات بنویسند.(2)

و صد رکعت نماز بجاى آورد(هر دو رکعت به یک سلام). که فضیلت بسیار دارد و بهتر آن است که اگر تواناى داشته باشد، در هر رکعت بعد از حمد، ده مرتبه سوره توحید بخواند.(3)3ـ مراسم قرآن بر سرگرفتن

امام باقر(علیه السلام) درباره ء عمل دیگر این شب فرمود: قرآن را بگشاید و در برابر خود قرار دهد و بگوید: اَللّهُمَّ إنّى أَسْئَلُکَ بِکِتابِکَ الْمُنْزَلِ وَ ما فیهِ، وَ فیهِ اسْمُکَ الْأعْظَمُ الْأَکْبَرُ، وَأسْماؤُکَ الْحُسْنى، وَ ما یُخافُ وَ یُرْجى، اَنْ تَجْعَلَنى مِنْ عُتَقائِکَ مِنَ النّارِ.(4) سپس حاجت خود را از خدا بخواهد.

به فرموده امام صادق(علیه السلام) قرآن مجید را بر سر بگذارد و بگوید: اَللّهُمَّ بِحَقِّ هذَا الْقُرْآنِ، وَ بِحَقِّ مَنْ اَرْسَلْتَهُ بِهِ، وَبِحَقِّ کُلِّ مُؤْمِن مَدَحْتَهُ فیهِ، وَ بحِقِّک عَلَیْهِمْ، فَلا اَحَدَ اَعْرَفُ بِحَقِّکَ مِنْکَ.

آنگاه ده مرتبه بگوید: بِکَ یا اَللّهُ و ده مرتبه بِمُحَمَّد(صلى الله علیه وآله) و ده مرتبه بِعَلىٍّ(علیه السلام) و ده مرتبه بِفاطِمَةَ(علیها السلام) و ده مرتبه بِالْحَسَنِ(علیه السلام) و ده مرتبه بِالْحُسَیْنِ(علیه السلام) و ده مرتبه بِعَلىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ(علیه السلام) و ده مرتبه بِمُحَمَّدِ بْنِ عَلىٍّ(علیه السلام) و ده مرتبه بِجَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّد(علیه السلام) و ده مرتبه بِمُوسَى بْنِ جَعْفَر(علیه السلام) و ده مرتبه بِعَلىِّ بْنِ مُوسى(علیه السلام) و ده مرتبه بِمُحَمَّدِ بْنِ عَلىٍّ(علیه السلام) و ده مرتبه بِعَلىِّ بْنِ مُحَمَّد(علیه السلام) و ده مرتبه بِالْحَسَنِ بْنِ عَلىٍّ(علیه السلام) و ده مرتبه بِالْحُجَّةِ(علیه السلام); در پیان هر حاجتى که دارد از خداوند طلب نماید و در تمام این اذکار، نهایت حضور قلب و توجه به درگاه خدا را حفظ کند.(5)4ـ زیارت امام حسین(علیه السلام)

به فرموده علامه مجلسى، زیارت امام حسین(علیه السلام) در هر یک از شبهاى قدر، مستحب مؤکد است(6)5ـ شب زنده دارى

احیا داشتن یعنى شب را تا صبح بیدار باشد و به عبادت و دعا و تلاوت قرآن و غیره سپرى کند(7)6ـ دعا

مرحوم کفعمى در مصباح نقل کرده که امام زین العابدین(علیه السلام) دعایى را در شبهاى قدر در حالت ایستاده و نشسته و در رکوع و سجود مى خواندند: ابتداى آن دعا این چنین است:

اَللّهُمَ اِنّى اَمْسَیْتُ لَکَ عَبْداً داخِرَاً، لا اَمْلِکُ لِنَفْسى نَفْعاً وَ لا ضَرّاً، وَ لا اَصْرِفُ عَنْها سُوءاً...الخ.(8)

و نیز خواندن دعاى جوشن کبیر در این شب سفارش شده است.(9)

ـــــــــــــــــ

1-مفاتیح نوین، صفحه 759.

2-مفاتیح نوین، صفحه 759.

3-مفاتیح نوین، صفحه 761.

4-مفاتیح نوین، صفحه 760.

5-مفاتیح نوین، صفحه 760.

6-مفاتیح نوین، صفحه 760.

7-مفاتیح نوین، صفحه 761.

8-مفاتیح نوین، صفحه 761.

9-وقایع الایام، صفحه 39.
دسته ها : ماه خدا
پنج شنبه نوزدهم 6 1388
هشت رکعت نماز در این شب وارد شده است به این ترتیب که در هر رکعت بعد از حمد سوره اى را به دلخواه بخواند.(1)
ـــــــــــــــــ
1-مفاتیح نوین، صفحه 786.
1) دعاى در مصباح المتهجّد و کافى نقل شده است که در شب بیست و یکم خوانده مى شود، ابتداى آن این چنین است: یا مُولِجَ اللَّیْلِ فِى الْنَّهارِ، وَ مُولِجَ الْنَهارِ فِى الْلَیْلِ، وَ مُخْرِجَ الْحَىِّ مِنَ الْمَیِّتِ، وَ مُخْرِجَ الْمَیِّتِ مِنَ الْحَىِّ، یا رازِقَ مَنْ یَشآءُ بِغَیْرِ حِساب،...الخ.(1)
2) مرحوم شیخ کفعمى از سیّد بن باقى(رحمه الله) نقل کرده است که در شب بیست و یکم مى خوانى:اَللّهُمَ صَلِّ عَلى مُحَمَّد وَ آلِ مُحَمَّد، وَاقْسِمْ لى حِلْمَاً یَسُدُّ عَنّى بابَ الْجَهْلِ، وَ هُدىً تَمُنُ بِهِ عَلَىَّ مِنْ کُلِّ ضَلالَة،...الخ.(2)
3) دعا براى وجود مبارک امام زمان(علیه السلام) و فرج آن حضرت، یک دیگر از اعمال این شب است.(3)
ـــــــــــــــــ
1-مفاتیح نوین، صفحه 763.
2-مفاتیح نوین، صفحه 764.
3-مفاتیح نوین، صفحه 765.
به فرموده شیخ مفید(رحمه الله) در این شب صلوات بسیار بفرستد و بر ظالمان و غاصبان حقوق آل محمّد و همچنین بر قاتلان امیر مؤمنان(علیه السلام) بسیار لعن و نفرین فرستد و براى خویش و پدر و مادر و سایر مومنان دعا کند.(1)
ـــــــــــــــــ
1-مفاتیح نوین، صفحه 765.
دهه آخر ماه رمضان از شب بیست و یکم آخر ماه شروع مى شود که بسیار پر ارزش است. در هر شب از شبهاى این دهه، غسل مستحب است، روایت شده که پیامبر(صلى الله علیه وآله) در هر شب از شب هاى ده آخر ماه رمضان غسل مى کرد.(1)
ـــــــــــــــــ
1-مفاتیح نوین، صفحه 766.
اعتکاف در مسجد جامع در دهه آخر ماه رمضان مستحب است و فضیلت فراوان دارد. و در روایتى از رسول خدا(صلى الله علیه وآله)، اعتکاف در دهه آخر ماه رمضان برابر با دو حج و دو عمره شمرده شده است.(1)
ـــــــــــــــــ
1-مفاتیح نوین، صفحه 766.
دسته ها : ماه خدا
پنج شنبه نوزدهم 6 1388

دعاى روز بیستم: اَللّهُمَّ افْتَحْ لى فیهِ اَبْوابَ الْجِنانِ،

وَاَغْلِقْ عَنّى فیهِ اَبْوابَ الْنّیرانِ، وَوَفِّقْنى فیهِ لِتِلاوَةِ

الْقُرْآنِ، یا مُنْزِلَ السَّکینَةِ فى قُلُوبِ الْمُؤمِنینَ

دسته ها : ماه خدا
پنج شنبه نوزدهم 6 1388

حال، اگر کسی شب قدر را درک نکرد و جاماند، دیگر برایش زمینة آمرزش نیست مگر اینکه در «عرفات» باز دامن حضرت حجّت(ع) را بگیرد. بنابراین شب قدر شبی است که انسان باید گذشتة خویش را در آن شب ورق بزند و به عنوان یک مریضی که دردهای خود را شناخته است، این دردها را به طبیب خودش ـ امام زمان(ع) ـ عرضه کند و با نظر ولایی حضرت، تمام گناهان سابقش را از دریچة وساطت حضرت، جهت استغفار نزد خداوند ببرد تا بخشیده شود.

 


گفت‌وگو با حجّت‌الاسلام و المسلمین شیخ کاظم صدّیقی

  • اشاره:

در آستانة ورود به شب‌های مبارک قدر، پرسش بیشتر مؤمنان آن است که حقیقت شب قدر چیست؟ و به راستی، در این شب‌ها چه بخواهیم و چگونه بخواهیم که برایمان نافع‌تر و نیکوتر باشد؟ برای یافتن پاسخ این پرسش به پای سخن استاد صاحب سخن، جناب حجّت‌الاسلام حاج شیخ کاظم صدّیقی می‌نشینیم. باشد که توشه‌ای برگیریم.


حقیقت شب قدر را هیچ کس جز خدا نمی‌شناسد، این جزء اسرار الهی است و خدایی که برای بندگانش شب قدر را مقدّر کرده، خودش برای شب قدر چند امتیاز قرار داده است: اوّل اینکه، شب قدر، ظرف نزول قرآن است؛ «إنّا أنزلناه فی لیلة القدر». دوم اینکه، شب تقدیر است. تقدیر آحاد بشر در این شب رقم می‌خورد. سوم آنکه، شب قدر، ملکوتی دارد و اگر کسی آن را درک کند می‌تواند یک شبه به اندازة یک عمر برای خودش ذخیره بردارد؛ قرآن از این فضیلت منحصر به فرد شب قدر چنین تعبیر می‌کند: «لیلة القدر خیرٌ من ألف شهرٍ». فضیلت چهارم آنکه، شب قدر، نزول تمامی ملائکه به محضر حضرت صاحب‌العصر و الزّمان(ع) است؛ یعنی شبی است که وجود مقدّس امام عصر(ع) تمام موجودات را تحت اشراف مخصوص قرار می‌دهند، و بر همین اساس است که در شب قدر، امکانِ بخشیده شدن برای همگان فراهم می‌شود و اگر کسی در این شب بخشیده نشود مشخّص می‌شود که دیگر قابلیّتی برای آمرزش در وجودش موجود نیست. حال، اگر کسی شب قدر را درک نکرد و جاماند، دیگر برایش زمینة آمرزش نیست مگر اینکه در «عرفات» باز دامن حضرت حجّت(ع) را بگیرد. بنابراین شب قدر شبی است که انسان باید گذشتة خویش را در آن شب ورق بزند و به عنوان یک مریضی که دردهای خود را شناخته است، این دردها را به طبیب خودش ـ امام زمان(ع) ـ عرضه کند و با نظر ولایی حضرت، تمام گناهان سابقش را از دریچة وساطت حضرت، جهت استغفار نزد خداوند ببرد تا بخشیده شود. ضمناً برای حدّاقل یک سال آینده‌اش هم، تصمیم جدّی بگیرد.

در این شب عظیم، انسان باید آن قدر خود را برای امام زمان(ع) شیرین کند تا حضرت او را بپسندند و سعادت یک سال را برای او بنویسند. إن‌شاءالله.

  •  آیا در این شب، حقّ خاصّی از خداوند متعال بر گردن بندگان هست؟

خداوند متعال همیشه حقّ مطلق است و همه بدهکار اویند. حالا اگر صحبت حقّ ویژة خداوند بر بندگان باشد، این منوط به میزان بندگی بندگان در این شب است. «هل جزاء الإحسان إلّا الإحسان؟» خدا که سفرة رمضان را پهن کرده، تا شب قدر ما را پرورانده تا ما بتوانیم شب قدر او را درک کنیم، در این شب، عزمِ بخشش تمام گناهانمان را کرده است، خب چه حقّی بالاتر از اینها خواهد بود؟ یعنی ما از خدا دیگر چه می‌خواهیم که به ما نمی‌دهد؟

خدای متعال بالاترین مرتبة محبّتش را در شب قدر اعمال می‌کند و ما که نمی‌توانیم محبّت خدا را جبران کنیم، تنها قادر به اظهار شرمندگی در مقابل اوییم و باید عرضه بداریم که خدایا! کسی قدرت جبران لطف و احسان تو را ندارد. همین‌که بنده‌ای «الحمد لله» می‌گوید و خود را ناتوان از شکرگزاری می‌داند، همان چیزی است که ائمة طاهرین(ع) از او خواسته‌اند (بنده حقّ شکرگزاری را ادا کرده است).

  • چه رابطه‌ای میان لیلـة القدر و حضرات معصومین(ع) وجود دارد؟

بدیهی است که آن «قدر»، قلم تقدیر وجود مقدّس امام عصر(ع) است. خداوند از طریق وجود مقدّس امام زمان(ع) سرنوشت را می‌نویسد. قلم، امام زمان(ع) است، عرش، امام زمان(ع) است، کرسی، امام زمان(ع) است و نزول ملائکه هم آن شب، نزد امام زمان(ع) است. بنابراین گذشته را امام زمان(ع) نمره می‌دهد، آینده را هم امام زمان(ع) می‌نویسد.

تمام امور به دست خلیفة مطلق خدا انجام می‌شود و هنر، هنر کسی است که آن شب بیشترین توجّه و توسّل را به امام زمان(ع) و بر حسب روایات به باطن شب قدر که حضرت زهرا(س) است، ابراز نماید. این را هم باید دانست که امام زمان(ع) هم نسبت به مادر گرامی‌شان یک حساسیّت خاصّی دارند. اگر کسی در این شب از حضرت زهرا(س) حواله بیاورد [و متوسّل به آن حضرت(س) شود] قطعاً امام زمان(ع) امضا خواهد کرد.

  • از وقتی که به ما دادید خیلی متشکریم.

إن‌شاءالله همیشه موفّق باشید.

ماهنامه موعود شماره 103

منبع:http://mouood.org

هشت رکعت نماز در این شب وارد شده است به این ترتیب که در هر رکعت بعد از حمد سوره اى را به دلخواه بخواند.(1)
ـــــــــــــــــ
1-مفاتیح نوین، صفحه 786.
دسته ها : ماه خدا
چهارشنبه هجدهم 6 1388

دعاى روز نوزدهم:اَللّهُمَّ وَفِّرْ فیهِ حَظّى مِنْ بَرَکاتِهِ،

وَسَهِّلْ سَبیلى اِلى خَیْراتِهِ، وَ لا تَحْرِمْنى قَبُولَ حَسَناتِهِ، یا

هادِیاً اِلَى الْحَقِّ الْمُبینِ

دسته ها : ماه خدا
چهارشنبه هجدهم 6 1388

به کسانى چون اولیاى الهى که روزه‌هاى مستحبى مى‌گیرند و سهمیه افطار خود را به یتیم و اسیر و مسکین مى‌دهند، در عین حال که «جنّاتٍ تجرى من تحتها الأنهار»(1) در اختیار آنهاست، مى‌فرماید: «فادْخلى فى عبادى * وادْخلى جنّتی» زیرا براى مطلب بالاترى، روزه مى‌گیرند. امّا آنها که براى ورود به بهشت و براى استفاده از میوه‌هاى دلپذیر آن روزه مى‌گیرند تنها نوعى سوداگرى دارند.
از موارد فرق بین روزه و سایر عبادات همین است که درباره اعمال دیگر، ملائکه الهى هنگام مرگ به استقبال مؤمنین مى‌آیند که: «سلامٌ علیکم طبْتم فادْخلوها خالدین»(2)درهاى بهشت را باز مى‌کنند و مى‌گویند از هر درى که خواستید بفرمایید. امّا درباره روزه‌دار خداى سبحان فرمود: من خودم جزا مى‌دهم.

1. سوره بقره، آیه 25.
2. سوره زمر، آیه 73.

مأخذ: (حکمت عبادات، ص 133)

از بیانات آیت الله جوادی آملی

منبع:www.esra.ir

دسته ها : ماه خدا
سه شنبه هفدهم 6 1388
1ـ غسل

مرحوم علامه مجلسى فرموده: غسل شبهاى قدر را مقارن غروب آفتاب انجام دهند که نماز مغرب را با غسل بخوانند.(1)2ـ نماز

دو رکعت نماز بخواند; به این صورت که در هر رکعت بعد از حمد، هفت مرتبه سوره توحید را تلاوت کند و بعد از پایان نماز، هفتاد مرتبه بگوید: اَسْتَغْفِرُ اللّهَ وَ أَتُوبُ اِلَیْهِ.

در روایتى از رسول خدا(صلى الله علیه وآله) آمده است: کسى که این عمل را بجا آورد، از جاى خویش بر نخیزد مگر اینکه خداوند متعال او و پدر و مادرش را بیامرزد و خداوند فرشتگان را مأمور مى کند تا سال آینده براى وى حسنات بنویسند.(2)

و صد رکعت نماز بجاى آورد (هر دو رکعت به یک سلام). که فضیلت بسیار دارد و بهتر آن است که اگر تواناى داشته باشد، در هر رکعت بعد از حمد، ده مرتبه سوره توحید را بخواند.(3)3ـ مراسم قرآن بر سرگرفتن

امام باقر(علیه السلام) درباره ء عمل دیگر این شب فرمود: قرآن را بگشاید و در برابر خود قرار دهد و بگوید: اَللّهُمَّ إنّى أَسْئَلُکَ بِکِتابِکَ الْمُنْزَلِ وَ ما فیهِ، وَ فیهِ اسْمُکَ الْأعْظَمُ الْأَکْبَرُ، وَأسْماؤُکَ الْحُسْنى، وَ ما یُخافُ وَ یُرْجى، اَنْ تَجْعَلَنى مِنْ عُتَقائِکَ مِنَ النّارِ.(4) سپس حاجت خود را از خدا بخواهد.

به فرموده امام صادق(علیه السلام) قرآن مجید را بر سر بگذارد و بگوید: اَللّهُمَّ بِحَقِّ هذَا الْقُرْآنِ، وَ بِحَقِّ مَنْ اَرْسَلْتَهُ بِهِ، وَبِحَقِّ کُلِّ مُؤْمِن مَدَحْتَهُ فیهِ، وَ بحِقِّک عَلَیْهِمْ، فَلا اَحَدَ اَعْرَفُ بِحَقِّکَ مِنْکَ.

آنگاه ده مرتبه بگوید: بِکَ یا اَللّهُ و ده مرتبه بِمُحَمَّد(صلى الله علیه وآله) و ده مرتبه بِعَلىٍّ(علیه السلام) و ده مرتبه بِفاطِمَةَ(علیها السلام) و ده مرتبه بِالْحَسَنِ(علیه السلام) و ده مرتبه بِالْحُسَیْنِ(علیه السلام) و ده مرتبه بِعَلىِّ بْنِ الْحُسَیْنِ(علیه السلام) و ده مرتبه بِمُحَمَّدِ بْنِ عَلىٍّ(علیه السلام) و ده مرتبه بِجَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّد(علیه السلام) و ده مرتبه بِمُوسَى بْنِ جَعْفَر(علیه السلام) و ده مرتبه بِعَلىِّ بْنِ مُوسى(علیه السلام) و ده مرتبه بِمُحَمَّدِ بْنِ عَلىٍّ(علیه السلام) و ده مرتبه بِعَلىِّ بْنِ مُحَمَّد(علیه السلام) و ده مرتبه بِالْحَسَنِ بْنِ عَلىٍّ(علیه السلام) و ده مرتبه بِالْحُجَّةِ(علیه السلام); در پیان هر حاجتى که دارد از خداوند طلب نماید و در تمام این اذکار، نهایت حضور قلب و توجه به درگاه خدا را حفظ کند.(5)4ـ زیارت امام حسین(علیه السلام)

به فرموده علامه مجلسى، زیارت امام حسین(علیه السلام) در هر یک از شبهاى قدر، مستحب مؤکد است(6)5ـ شب زنده دارى

احیا داشتن یعنى شب را تا صبح بیدار باشد و به عبادت و دعا و تلاوت قرآن و غیره سپرى کند(7)6ـ دعا

مرحوم کفعمى در مصباح نقل کرده که امام زین العابدین(علیه السلام) دعایى را در شبهاى قدر در حالت ایستاده و نشسته و در رکوع و سجود مى خواندند: ابتداى آن دعا این چنین است:

اَللّهُمَ اِنّى اَمْسَیْتُ لَکَ عَبْداً داخِرَاً، لا اَمْلِکُ لِنَفْسى نَفْعاً وَ لا ضَرّاً، وَ لا اَصْرِفُ عَنْها سُوءاً..الخ.(8)

و نیز خواندن دعاى جوشن کبیر در این شب سفارش شده است.(9)

ـــــــــــــــــ

1-مفاتیح نوین، صفحه 759.

2-مفاتیح نوین، صفحه 759.

3-مفاتیح نوین، صفحه 761.

4-مفاتیح نوین، صفحه 760.

5-مفاتیح نوین، صفحه 760.

6-مفاتیح نوین، صفحه 760.

7-مفاتیح نوین، صفحه 761.

8-مفاتیح نوین، صفحه 761.

9-وقایع الایام، صفحه 39.
دسته ها : ماه خدا
سه شنبه هفدهم 6 1388
 نماز
پنجاه رکعت نماز در این شب وارد شده است: به این نحو که در هر رکعت بعد از حمد پنجاه مرتبه سوره زلزال را مى خوانى. مرحوم علامه مجلسى(رحمه الله) مى گوید: ظاهراً مراد آن است که در هر رکعت یک مرتبه این سوره را بخواند; زیرا در یک شب خواندن دو هزار و پانصد مرتبه سوره «زلزال» مشکل است. (1)
ـــــــــــــــــ
1-مفاتیح نوین صفحه 786.
ذکر
گفتن صد مرتبه: اَسْتَغْفِرُ اللّهَ رَبِّى وَ أَتُوبُ إلَیْهِ.
گفتن صد مرتبه: اَللّهُمَّ الْعَنْ قَتَلَةَ اَمیرَالْمُؤمِنینَ.(1)
ـــــــــــــــــ
1-مفاتیح نوین، صفحه 762
دعا
خواندن دعاى: یا ذَا الَّذى کانَ قَبْلَ کُلِّ شَىْء، ثُمَّ خَلَقَ کُلَّ شَىْء، ثُمَّ یَبْقى وَ یَفْنى کُلُّ شَىْء،...الخ.(1)
و نیز خواندن دعاى: اَللّهُمَّ اجْعَلْ فیما تَقْضى وَ تُقَدِّرُ مِنَ الْأَمْرِ الْمَحْتُومِ، وَ فیما تَفْرُقُ مِنْ الْأَمْرِ الْحَکیمِ فى لَیْلَةِ الْقَدْرِ،...الخ (2)
ـــــــــــــــــ
1-مفاتیح نوین، صفحه 762.
2-مفاتیح نوین، صفحه 762.
دسته ها : ماه خدا
سه شنبه هفدهم 6 1388

دعاى روز هجدهم: اللّهُمَّ نَبِهْنى فیِهِ لِبَرَکاتِ اَسْحارِهِ، وَ

نَوِّرْ فیهِ قَلْبى بِضِیآءِ اَنْوارِهِ، وَخُذْ بِکُلِّ اَعْضآئى اِلَى اتِّباعِ

اثارِهِ، بِنُورِکَ یا مُنَوِّرَ قُلُوبِ الْعارِفینَ

دسته ها : ماه خدا
سه شنبه هفدهم 6 1388
دو رکعت نماز در این شب وارد شده، به این صورت که: در رکعت اول بعد از حمد سوره اى را به دلخواه خود بخواند و در رکعت دوم، بعد از حمد صد مرتبه سوره توحید بخواند و بعد از سلام نماز صد مرتبه بگوید: لا اِلهَ اِلَّا اللّهُ.(1)
ـــــــــــــــــ
1-مفاتیح نوین، صفحه 786
دسته ها : ماه خدا
يکشنبه پانزدهم 6 1388

دعاى روز شانزدهم: اَللّهُمَّ وَفِّقْنى فیهِ لِمُوافَقَةِ الْأَبْرارِ، وَ

جَنِّبْنى فیهِ مُرافَقَةَ الْأَشْرارِ، وَآوِنى فیهِ بِرَحْمَتِکَ اِلى دارِ

الْقَرارِ، بِاِلهِیَّتِکَ یا اِلهَ الْعالَمینَ

دسته ها : ماه خدا
يکشنبه پانزدهم 6 1388
دوازه رکعت نماز، به این نحو که در هر رکعت بعد از سوره حمد دوازده مرتبه سوره تکاثر را بخواند.(1)
ـــــــــــــــــ
1-مفاتیح نوین، صفحه 786.
دسته ها : ماه خدا
شنبه جهاردهم 6 1388

دعاى روز پانزدهم: اَللّهُمَّ ارْزُقْنى فیهِ طاعَةَ الْخاشِعینَ،

وَ اشْرَحْ فیهِ صَدْرى بِاِنابَةِ الْمُخْبِتینَ، بِاَمانِکَ یا اَمانَ

الْخآئِفینَ

دسته ها : ماه خدا
شنبه جهاردهم 6 1388
X